Činnost mladých hasičů

Oddíl mladých hasičů registrovaný ZŠ Kobeřice a okresní radou mládeže SH ČMS má v současnosti tyto vedoucí:

Adam Mašík - referent mládeže, vedoucí starších žáků

Kateřina Malchárková - vedoucí mladších žáků

Eliška Malchárková - instuktor

Petr Mašík - instuktor

Oddíl se schází každý pátek od 16:00 do 18:00 hodin. Členem se může stát každé dítě starší 5. let.

Rok mladých hasičů z Kobeřic

Jaro

Jaro je obvykle ve znamení přípravy na hru Plamen a okresní ligu mládeže. V roce 2003 naše družstvo zvítězilo v okrskovém kole, ale okresní soutěže se nezůčastnilo. Všichni se těší na první soutěž tradičně v Bobrovníkách. Také Hasičské stovkování v Pustkovci je pro mladé běžce výzvou. V roce 2002 uteklo vítězství Marianovi Stříbnému, jen o krok (skutečně).

Léto

Prázdniny znamenají dovolené s rodiči a dětské tábory, což je obvykle příčinou malé účasti na schůzkách. Proto se hasiči věnují spíše zábavě. Každoročně je pořádáno hasičské soustředění (tábor). V roce 2001 a 2002 se spalo ve stanech na hasičské zbrojnici odkud se vyjíždělo na výlety např. do Ostravy k hasičům nebo na bunkry. V roce 2003 jsme soustředění pořádali v kempu ve Frenštátě pod Radhošťem.

Podzim

Vyvrcholení soubojů v okresní lize mládeže nutí mladé hasiče intenzivně cvičit. Také je nutná jak fyzická tak teoretická příprava na podzimní kolo hry Plamen. Takže tenisky a šupem 3 km hned na začátku schůzky.

Zima

V zimě se veškerá činnost soustředí na zvýšování fyzické zdatnosti mladých hasičů v tělocvičně. Hraje se oblíbená vybíjená (na družstva či všeobecná), fotbal a házená. Součástí je také sportovní příprava pro běh (strečing apod.). Probíhá také výuka uzlování a teoretických znalostí.

Vanesa Bittnerová

Karolína Czeplá